Přírodní barvy na vlasy Henna
Monday, Jan 14, 2019
Přírodní barvy na vlasy Henna

Henna je barvivo čistě přírodního původu ve 100% BIO kvalitě, jež vzniká usušením a rozdrcením listů keřovité rostliny Lawsonia inermis a oblibě se těší již po tisíce let. Jedná se o ekologičtější a k vlasům šetrnější alternativu chemických barev na vlasy. Velmi často je užívána nejen pro svou schopnost vlasy obarvit ale i pro své léčebné vlastnosti, mezi jinými například regeneruje poškození a pomáhá při problémech s lupy.


Lawsonia inermis

Díky svému organickému původu je vhodná pro alergiky a osoby trpící mykózami či ekzémy.

Narozdíl od chemických barev, henna do nitra vlasu neproniká ale obaluje ho, čímž nejenže se vlas neponičí, ale naopak mu dodává živiny, díky čemuž vlasy vypadají lesklejší, objemnější a v neposlední řadě také zdravější.

Dále minimalizuje předčasné maštění vlasů, zamezuje jejich lámání i třepení a podporuje růst. Je také přirozeně antibakteriální a antiseptická. Ačkoli jediná barva která vzniká použitím samotné henny je červená, dnes již díky přírodním přísadám je k dostání spousta barev i odstínů, od popelavé blond, přes magahon až po černou.

Výslednou barvu je možno regulovat i doma, podle teploty vody, přísad které do barvy přidáme a také opakovaným barvením.

Jedno omezení však henna má, na rozdíl od chemických barev, které dávají člověku možnost vlasy zesvětlit, henna vždy ztmavuje. I přesto patří mezi nejoblíbenější bio produkty zabývající se vlasovou péčí.

V našem sortimentu najdete několik různých odstinů barev Henna, můžete se podívat ZDE.

Komentáře (2)

 • Avatar
  David Wilson
  06 led 2021 /

  trionakup

  • Avatar
   Gianna Risque
   17 bře 2021 /

   Well it seems like you have had tough and rough run with your digital marketing or SEO campaign for essay writing service cheap but you do not need to get to corner and leave yourself rotten with dejection. All you need to do is to throw sort of a crisis plan in place to avoid any kind of meltdown.

Vložte komentář

Vložit komentář jako host